כל מה שצריך לדעת על ביטוח דירה

הבית הוא הנכס היקר ביותר והחשוב ביותר אצל רוב הציבור ולמעשה מהווה את רוב הקניין שלנו. במקרה של פגיעה משמעותית בבית שלנו, הנטל הכספי שיכול ליפול עלינו יהיה גדול משנוכל לשאת בו; לכן כדאי לבטח את ביתנו מפני אסונות כמו שריפה, פריצה, רעידת אדמה וכד'. על נזקי מלחמה אנחנו מקבלים פיצוי מהמדינה באמצעות אגף מס רכוש, אבל את כל היתר נצטרך לבטח בכספנו. מה לבטח ובכמה? יש הממליצים לבטח הכל ובמקסימום, יש הממליצים לבטח רק מפני קטסטרופות או רק מה שחשוב לנו מכל. בכל מקרה, עלות רכישת ביטוח דירה (מבנה ותכולה) מסתכמת בעשרות ועד מאות שקלים לחודש (תלוי מה ובכמה מבטחים).

מה זה ביטוח מבנה?

ביטוח מבנה מכסה נזקים למבנה הנכס (קירות, תקרה ורצפה) ולאביזרים המחוברים לו כמו חלונות, דלתות, שטיחים מקיר לקיר, ונזקים לתשתיות כמו צנרת המים, החשמל, טלפון, מערכת הסקה ועוד. לפרטים נוספים ראה את המאמר ביטוח מבנה.

מה זה ביטוח תכולה?

הדירה שלנו מלאה במכשירים חשמליים, חפצים ומוצרים שחלקם יקרי ערך. על מנת שנוכל לנסוע לטיול או לישון בראש שקט חשוב לרכוש פוליסת ביטוח תכולת דירה שתכסה אותנו במקרה של פריצה, גניבה, שוד או נזק אחר כגון שריפה או שיטפון. לפרטים נוספים ראה את המאמר ביטוח תכולה.

מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא כולל שני סוגים של ביטוחים. הראשון הוא ביטוח חיים, שמטרתו כיסוי גובה ההלוואה שלקחתם מהבנק למקרה שאתם או בני זוגכם תלכו חלילה לעולמכם ולא תוכלו להמשיך לשלם את החזרי המשכנתא. השני הוא ביטוח מבנה של הדירה שמטרתו לכסות את ההלוואה שנטלתם מהבנק למקרה שייגרם למבנה הדירה נזק גדול, שיגרום לירידה משמעותית של ערך הדירה ולמעשה יהפוך אותה לחסרת ערך עבור הבנק. מאחר שהדירה שלכם היא בעצם הביטחון של הבנק שתשלמו לו את מלוא החזרי המשכנתא, הרי שהבנק נותר ללא שום ביטחון שתוכלו לשלם לו את ההחזר על המשכנתא. לפרטים נוספים ראה את המאמר ביטוח משכנתא.

למה צריך ביטוח רעידות אדמה?

השבר הסורי אפריקאי אינו נתפס כאיום עכשווי, בעבר הוא הפך סדרי עולם, אבל כעת הוא שקט לחלוטין. אך באותה פסטורליות טמונה סכנה גדולה. בינתיים האדמה עדיין יציבה אך מומחים מזהירים שלא רחוק היום שבו תרעש האדמה. אפשר להתכונן לאותו יום באמצעות ביטוח רעידת אדמה. לרוב ביטוח רעידות האדמה מגיע כחלק מביטוח המבנה. מי שאינו מעוניין לרכוש ביטוח זה צריך לחתום על טופס ייעודי שמבטל חלק זה. לפרטים נוספים ראה את המאמר ביטוח רעידת אדמה.

למה צריך ביטוח נזקי מים וצנרת?

כשאנחנו רוכשים בית, אנחנו מנסים שלא לחשוב על כל אותם תרחישים שליליים. אלא שהמציאות עלולה בהחלט לטפוח על פנינו: חשבו, למשל, על מקרה שבו הבית מוצף, כשהסיבה לכך היא צינור שהתפוצץ. כיסוי למצב זה, חלק ממסגרת הכיסויים של ביטוח דירה, מקבל חשיבות מכרעת לעיתים. לרוב ביטוח נזקי הצנרת מגיע כחלק מביטוח המבנה.לפרטים נוספים ראה את המאמר ביטוח נזקי מים וצנרת.

למה אני צריך ביטוח צד ג׳ לדירה שלי?

ביטוח זה מגן מפני הוצאות שעלולות להיגרם כתוצאה מנזק שנגרם לאדם שאינו גר או עובד בדירה, אלא רק מבקר בה. במקרה שאדם כזה נפגע, מי שאחראי על הפגיעה הוא מי שמתגורר בדירה בפועל. לפרטים נוספים ראה את המאמר ביטוח צד ג׳ לדירה.

מה קורה במידה ואני צריך לתבוע את הביטוח?

מקרה של תביעה אנו מייצגים אותך בכל דבר ועניין, נותנים לך ראש שקט ואחראיים שתקבל את כל הכספים שמגיעים לך. במקרה כזה יש להתקשר אלינו ל 04-6392850 או לשלוח לנו אימייל לכתובת office@as-ins.com. לפרטים נוספים ראה את המאמר תביעת ביטוח דירה.

מה קורה אם אני עובר דירה במהלך השנה?

במקרה כזה יש לעדכן אותנו בפרטי המקום החדש (כתובת, קומה, וכו׳) ואנו מבצעים את השינוי און ליין. חשוב לציין שמחיר הפרמיה יכול לרדת או לעלות בהתאם. לפרטים נוספים ראה את המאמר עדכון כתובת ביטוח לאחר מעבר דירה.

מה קורה אם שווי התכולה שלי גדל או קטן במהלך השנה?

במידה ואתם רוכשים ציוד חדש או תכשיטים שאתם רוצים לבטח יש לעדכן אותנו ואנחנו מבצעים את השינוי און ליין. לפרטים נוספים ראה את המאמר עדכון שווי תכולה לביטוח דירה.

איך בוחרים ביטוח דירה?

על מנת לבחור ביטוח דירה בצורה הנכונה יש לקחת בחשבון המרכיבים הבאים:
1. תחילה לפי מחיר הפוליסה. יש לוודא שהמחיר הוא הטוב בשוק.
2. יש לבדוק כמה כסף נקבל מחברת הביטוח במקרה ונצטרך להפעיל את הפוליסה.
3. יש לדעת מה בדיוק כוללת הפוליסה ומה אינה כוללת. (האם היא כוללת ביטוח למקרה של רעידות אדמה? האם היא כוללת ביטוח צד ג׳ במקרה ומישהו נפצע אצלי בבית?)
4. יש לבדוק מה גובה ההשתתפות העצמית שאצטרך לשלם במקרה ויש להפעיל את הפוליסה.
לפרטים נוספים ראה את המאמר איך בוחרים ביטוח דירה.

איך מתמחרים ביטוח דירה?

ביטוח מבנה מתומחר לפי שטח הדירה והגיל שלה. ככל ששטח הדירה גדול יותר וגיל הבניין ותיק יותר מחיר הפוליסה עולה. ביטוח תכולה מתומחר לפי שווי התכולה (תכשיטים, רהיטים, מכשירי חשמל וכו׳). לפרטים נוספים ראה את המאמר תמחור ביטוח דירה.

ביטוח דירה ב Homes

בדומה לביטוח הרכב, גם בביטוח הדירה קיימת תחרות בין חברות הביטוח. אתר Homes מרכז עבורכם הצעות של מרבית חברות הביטוח. באמצעות מידע מפורט ומערכת השוואת מחירים קלה ונוחה, תוכלו להתרשם מהפוליסות השונות, לקבל הצעת מחיר משתלמת ואף לבצע באופן מיידי רכישה מקוונת מאובטחת.

לקוחות ממליצים

מאמרים בנושא ביטוח דירה:

 • מה זה ביטוח מבנה?
 • מה זה ביטוח תכולה?
 • מה זה ביטוח משכנתא?
 • איך בוחרים ביטוח דירה?
 • איך מתמחרים ביטוח דירה?
 • למה צריך ביטוח רעידות אדמה?
 • מה זה ביטוח נזקי מים / נזקי צנרת?
 • למה אני צריך ביטוח צד ג׳ לדירה שלי?
 • מה קורה במידה ואני צריך לתבוע את הביטוח?
 • מה קורה אם אני עובר דירה במהלך השנה?
 • מה קורה אם שווי התכולה שלי גדל או קטן במהלך השנה?